|
V kozarčku se je znašel izbor eksotičnega sadja (mango, kivi, banana), ki sem ga imela doma, krema je pa iz mangovega jogurta. Mrvice na vrhu kreme pa niso nič drugega kot naribana bela čokolada. Sladica na hitro. Kar najdeš v hladilniku in v skledi s sadjem. Moji pravijo, da so takšne sladice najboljše. In ker je hitro pripravljena s sestavinami direkt iz hladilnika, je tudi dovolj hladna, da jo lahko takoj zmažemo. Pripravljeno v sodelovanju s Kenwood Slovenija. Sestavine za nekje 5-6 kozarčkov: 200 ml jogurta (mango s kurkumo je bil moj) 250 g maskarpone sira 200 ml smetane za stepanje 2 žlici sladkorja v prahu (ali medu) piškoti ali browniji ali ostanki biskvita sadje (banana, kivi, mango) po želji bela čokolada Smetani za stepanje dodamo jugurt in vse skupaj stepamo na najvišji hitrosti, dokler se ne stepe v "stepeno smetano". Med stepanjem dodamo sladkor v prahu. Če bomo dodali med, ga dodamo kasneje v kremo. Ko je smetana stepena, vmešamo maskarpone sir. Ne stepamo predolgo, da se smetana ne sesiri. Na dno kozarca damo zdrobljene piškote ali brownije (jaz sem dala brownije) in prekrijemo s sadjem. Ker sem imela poleg kivi - kiselkast del, in ker ima tudi jogurt dovolj kisline, nisem še dodatno pokapljala sadja z limono. V kolikor pa nimate ničesar, kar bi sladici dalo kisline, pa predlagam, da sadje pokapljate s sokom limone. V kolikor ima sadje premalo sladkobe, lahko za več okusa dodate žlico sladkorja v prahu. Moj izbor sadja je imel vse, zato v sadni del nisem dodala niti limone niti cukra. Ta moj mango je bil medeno sladek. Sadni del prekrijemo z obilico kreme, na vrh pa naribamo belo čokolado. Lahko tudi kokos.
0 Comments
Leave a Reply. |
to sem jaz, Urška220 STOPINJ POŠEVNO naša kuhinja, ki je vedno odprta. Arhiv
May 2026
|