|
Preprosta in čisto pomladna sladica je tole. In kako diši … Vanilja in jagode so eden boljših parov. Ker sem pa jagode skuhala v dišem tramincu, se vse tole skupaj sliši kot trilogija poročnega potovanja jagod, traminca in vanilje. :)) Alkohol med kuhanjem izhlapi, in v sladici ostanejo samo prijetne arome ravnokar poseksanega traminca z jagodami. A sem to res napisala? Eh … Pornografija na kupik. Še dobro, da je valentinovo mimo, ker tole ni za zaljubljene. Pa še baby piškoti so poleg. Pripravljeno v sodelovanju z Jeruzalem Ormož.
Od mleka odvzamemo par žlic mleka in v njem dobro premešamo prašek za pripravo vaniljevega pudinga. Masa mora biti gladka, brez grudic. Preostalo mleko zavremo. Ko mleko zavre, zmanjšamo ogenj, z metlico vmešamo maso za puding in puding skuhamo. V kuhan puding vmešamo čokolado. Mešamo, dokler se čokolada ne stopi in poveže. Puding takoj pokrijemo s plastično folijo, da se na njem ne naredi skorjica in ga ohladimo. Ta čas, ko se puding hladi, skuhamo jagode v tramincu. Nekaj jagod si shranimo za dekoracijo sladice. Jagode grobo narežemo, dodamo traminec, sladkor in na nizkem ognju mešamo in kuhamo nekje 5-8 minut, da alkohol izhlapi in jagode spustijo sok. Ohladimo, da jagodna masa želira oz. da dobimo svežo, mehko in dišečo jagodno marmelado. Ohlajen puding zmiksamo, nato mu narahlo vmešamo stepeno sladko smetano. Kozarce do četrtine napolnimo z jagodami v tramincu, dodamo kremo in na vrh še nekaj svežih jagod. Postrežemo z otroškimi piškoti.
0 Comments
Leave a Reply. |
to sem jaz, Urška220 STOPINJ POŠEVNO naša kuhinja, ki je vedno odprta. Arhiv
May 2026
|