|
Ideja, kako združiti rdečo peso, ajdo in orehe je dolgo tlela v meni. In ko sva se zadnjič z možem sprehajala med polji, in ko sem zagledala ajdo, sem si rekla, da je čas, da poskusim ujeti vse jesenske okuse v enem kolaču. Čokolada iz Čokoladnice Passero mi je pa dala še eno idejo: vključiti kavo. Kolač lahko pripravimo v brezglutenski različici, brez uporabe moke, ali s pšenično oz. pirino moko. Ta na fotografiji je pripravljen brez moke. Z moko pride kolač bolj poln in malce višji. Spodaj prilagam sestavine za oba kolača. Kolač je zaradi rdeče pese, ki se med peko speče v "kremo" precej sočen. Okus rdeče pese se ne čuti, kolaču daje le sočnost. Pekač za potico oz. srnin hrbet: 10 x 30 cm
Sestavine za preliv: 100 g mlečne čokolade z ajdo in kavo 0,5 dcl dobre kave Rdečo peso očistimo in na fino naribamo. Rumenjakom dodamo sladkor in stepamo na najvišji hitrosti cca 5 minut, da nastane gosta rumenjakove krema, ki naraste vsaj za 5 x. Vse suhe sestavine v lončku zmešamo skupaj. Beljake stepemo v sneg. K rumenjakovi kremi z lopatko ali mešalnikom na najnižji hitrosti najprej nežno vmešamo suhe sestavine in kavo. Potem vmešamo naribano rdečo peso in na koncu čisto narahlo in z lopatko še sneg beljakov. Z beljaki smo previdni, saj želimo, da v masi ostane čim več zračnih mehurčkov, da bo biskvit rahel. Maso vlijemo v pekač obložen s papirjem za peko. Pečemo 50 - 60 minut minut na 180 stopinj. Čokolado nakockamo in jo prelijemo z vročo kavo. Z metlico premešamo in čokoladni preliv polijemo po ohlajenem biskvitu. Kolač lahko z zobotrebcem malo prepikamo, da kolač s prelivom osoči.
0 Comments
Leave a Reply. |
to sem jaz, Urška220 STOPINJ POŠEVNO naša kuhinja, ki je vedno odprta. Arhiv
May 2026
|