|
Pecivo je bolj znano pod imenom mačje oči ali kot ga ima moja mami zapisanega v svoji knjižici receptov: mami selet. Nimam pojma, kje je pobrala to ime oz. v katerem jeziku bi naj to kaj pomenilo. Testo lahko pripravimo s pecilnim praškom ali kvasom. Ta je pripravljen s kvasom in je meni boljšega okusa. Testo je ob straneh premazano z mamino domačo slivovo marmelado, v sredi pa s pozabljenimi orehi. Pozabljenimi zato, ker jih gremo z otrokoma vsako leto brat na že zdavnaj pozabljen kraj, kotanjo polno orehov. Nam je prav, orehi so odlični! Sestavine za testo: 300 g moke 100 g masla 3 rumenjaki 3 žlice sladkorja v prahu 0,5 dcl mleka pol kocke kvasa Sestavine za nadev: 130 g sladkorja 3 beljaki 200 g mletih orehov 3 žlice marmelade Moko presejemo in naredimo jamico v katero vlijemo toplo mleko ter nadrobimo kvas. Ob strani dodamo sladkor, stopljeno maslo in rumenjake. Ko se naredi kvasec, omesimo testo. Testo je kompaktno. Pustimo ga počivati kakšne pol ure, nato ga pa razvaljamo v zelo tanek trak širine nekje 20 cm. Po dolžini ob zunanji tretjini premažemo z marmelado in ju zvijemo navznoter. Beljakom med stepanjem dodajamo sladkor. Na koncu z lopatko vmešamo še mlete orehe. Maso z orehi namažemo med zvitima stranicama. Kakor je komur ljubše, toliko stranice zvije proti sredini. Mi imamo radi veliiiiko orehov v sredini. Pecivo spečemo na 180 stopinj in ga ohlajenega prečno razrežemo na 1,5 cm široke rezine.
8 Comments
simona
3/1/2017 20:37:15
Dober recept!
Reply
Urška by 220 stopinj poševno
4/1/2017 07:41:04
Simnona, hvala! 👩🏻🍳
Reply
Suzana Klemencic
2/9/2018 13:48:57
Krasn recept, podobnega imam pod imenom orehovi trikotniki, le da je tam piškotno testo, a je tale res boljši. Le podatek o času peke manjka...? Lp
Reply
Lea
14/12/2020 11:56:34
Meni je to pecivo noro dobro, imam pa problem s testom. Delam vse po receptu pa mi ne uspe kompaktno, zelo se drobi, nič ni povezano skupaj, težko ga je potem tudi razvaljat in rolat. Kaj delam narobe?
Reply
Kaja Albreht
11/9/2021 15:02:47
Koliko časa pa se peče? Približno. Hvala☺️
Reply
Valerija
29/7/2022 20:23:19
Zdravo. Tudi mene zanima koliko min se pece. Hvala
Reply
Katarina
1/12/2024 10:53:37
Koliko je pol kocke kvasa v grame? Nisem v Sloveniji da bi vedla koliko je kocka (ampak v Avstraliji). Ali pa tudi pecilni prašek koliko?
Reply
Urska
1/12/2024 10:57:54
1 kocka kvasa je pri nas 42g.
Reply
Leave a Reply. |
to sem jaz, Urška220 STOPINJ POŠEVNO naša kuhinja, ki je vedno odprta. Arhiv
May 2026
|