|
V čem je trik mehkih buhtlinov? Malo nižje so razkriti. V čem je fora, da marmelada ne steče iz buhtlinov? Da je ta čim bolj gosta in da kroglico testa lepo tesno zapremo. Mi obožujemo take z domačo slivovo marmelado. Sestavine: 500 g namenske moke 3 dcl mlačnega mleka 1/2 kocke kvasa 1 žlička soli 4 žlice sladkorja 1 dcl olja 0,3 dcl ruma 1 beljak malce limonine lupinice 1 vanilijev sladkor 1 rumenjak + 2 žlici mleka za premaz sladkor v prahu za posip slivova marmelada za nadev Moko presejemo, naredimo jamico, v jamico nalijemo mlačno mleko, nadrobimo kvas in počakamo 10 minut, da se naredi kvasec. Preostale mokre sestavine z vilico raztepemo v lončku. Ko je kvasec narejen, omesimo testo. Med gnetenjem počasi dodajamo mokre, mastne sestavine. Testo mora biti mehko. Da bo testo mehko, rahlo kot pena, moramo:
Vsak kvadratek obložimo z žličko marmelade in ga dobro zapremo. Jaz potegnem vse konce kvadrata skupaj, nato pa dobljen konec s prsti fajn stisnem skupaj in zlepim nazaj na kroglico. Kroglico polagamo v pekač tako, da je zlepljen del spodaj. Kroglice premažemo z rumenjkom, ki smo ga raztepli z malce mleka in jih pustimo kakšnih 15-20 minut, da vzhajajo. Ne vzhajamo jih preveč, ker se lahko sesedejo. Ta čas, ko testo vzhaja, segrejemo pečico na 200 stopinj. Buhtline pečemo 15-20 minut. Odvisno od tega, kako velike kroglice smo naredili. In še zadnji in najpomembnejši nasvet, da bodo buhtlini mehki:
In še celoten VIDEO RECEPT, ki smo ga posneli za Lidlov teden nostalgije:
28 Comments
Barb
25/11/2017 22:58:10
Samo pripomba - niso buhtlini, so buhteljni!
Reply
Urška by 220 stopinj poševno
25/11/2017 23:11:09
Samo replika - pri nas (Prekmurje) imamo buhtline. 😜
Reply
Gabrijela
7/12/2017 06:56:54
Včeraj sem se odločila, da preizkusim ta vaš recept. Bili so odlični. Navdušeni otroci, navdušen mož in navdušena jaz ;). Zagotovo si jih bomo še privoščili...
Reply
Ines
10/6/2018 14:31:36
Še iz moje strani pripomba...Tokrat upravičena 😂 Pozabili ste napisat, da date v mleko in moko še sladkor...pa tudi soli nikjer ne omenjate...
Reply
Urška by 220 stopinj poševno
10/6/2018 16:09:11
😂 "Preostale mokre sestavine z vilico raztepemo v lončku."
Reply
Urška
10/6/2018 16:11:56
V videu je vse nazorno prikazano. 🤓 in cuker in sol.
Sara
15/7/2018 09:48:15
A lahko namesto kocke uporabim suhi kvas, bo testo oz. rahlost enako kvalitetna?
Reply
Vesna
2/12/2018 09:12:45
Uspeli so in zelo sem ponosna. Takoj so pošli.
Reply
Andreja
5/12/2018 11:02:52
Živjo. Vse sem naredila po tvojih naavodilih pa so bili fantastični, samo zelo (res zelo!) so smrdeli po kvasu, pa tudi okus so imeli po njem. Kaj je narobe?
Reply
Urška by 220 stopinj poševno
5/12/2018 19:11:06
Mogoče ste jih preveč vzhajali ali je bilo kaj narobe s kvasom. 1/2 kocke kvasa je ravno primerno za 500 g moke. Ni preveč kvasa. Recimo krofi se delajo z 2x več kvasa.
Reply
Jasmina
7/2/2019 10:15:10
Obozujem ta recept, vedno ratajo in zelo so rahli in okusni! Me pa zanima kako naj jih pripravim oz ali kaj spremenim (kolicino kvasa ali kaj drugega), ce bi jih zelela pripraviti ze en dan prej in potem naslednje jutro samo se spekla??
Reply
Urška by 220 stopinj poševno
7/2/2019 10:37:00
Lahko jih prirpavite zvečer in takoj daste v hladilnik. Torej preden začnejo po oblikovanju vzhajati. Zjutraj jih vzamete iz hladilnika, počakate, da se malce ogrejejo na sobno temperaturo in spečete.
Reply
Maja
23/10/2019 18:41:40
Lahko testo gnetemo tudi z mesalnikom?
Reply
Urška by 220 stopinj poševno
23/10/2019 20:07:45
Maja, seveda. :)
Reply
Tina
31/3/2020 08:27:54
Pred kratkim sem poskusila ta recept za buhtline, ki so odlično uspeli. Res hvala za ta recept. Me je bilo vedno strah poskusit kvašeno testo ampak mislim, da s tem receptom in navodili tudi nam laikom uspe:)
Reply
Katja
31/3/2020 21:02:39
Pozdravljeni,
Reply
Urška by 220 stopinj poševno
31/3/2020 21:11:11
Na zavitku je navedeno, če ga vmešajte v moko, ali stopite v tekočini.
Reply
MARTHA MAGAJNA
19/7/2020 13:51:47
V razlicnih dezelah sveta prodajajo yeast v kockah razlicne velikosti. Ce vzamete pol kocke, je to mogoce prevec, ce je kocka velika ! Bolje bi bilo, ce bi recept imel tezo v gramih.
Reply
Katja
23/8/2020 09:44:23
Pozdravljeni, mene pa zanima, kakšna je to namenska moka, živim namreč v tujini in tu so moke označene samo po tipih, Typ 400,450 500,504 itd. So ene 6a kvaseno testo in peciva, ampak že majo škrob dodan. Gladka moka tudi ne obstaja tu, do sedaj sem delala iz tip 500,pa mam občutek da bi lahko bli se boljsi😁🙈 hvala za nasvet
Reply
Tinkara
29/10/2020 14:22:20
Noro dobri!!!
Reply
Fani
15/11/2020 11:31:25
Najboljsi buhtlini ever! Pa recept je cist dobr napisan.. Kdo bere pa pece ve kko 🤭😀😀 Njamsiiiiii 🤗🤗hvalaaaaa
Reply
Maja
21/12/2020 13:00:43
Draga Urška,
Reply
Urška by 220 stopinj poševno
21/12/2020 14:34:51
Uporabi se tista namenska moka za kateri namen jo uporabite. Imate namensko moko za vlečeno testo, namensko moko za kvašeno testo, namensko moko za piškote, pecivo … Torej za buhtline uporabite namensko moko za kvašeno testo ...
Reply
Mateja
22/1/2023 10:53:39
Mmm res odličen recept! Buhtlini izginili v 2h minutah! Naslednjič delam iz kilograma moke :) :) :)
Reply
Urška
11/12/2024 07:48:10
Buhtline tako kot kruh pečem na ogrevanju zgoraj in spodaj.
Reply
Leave a Reply. |
to sem jaz, Urška220 STOPINJ POŠEVNO naša kuhinja, ki je vedno odprta. Arhiv
May 2026
|