|
Najboljša peciva so preprosta. Taka, ko sproti v maso "mečeš" kar imaš pri roki. :)) Zato velikokrat pri meni na fotkah s sestavinami ni vseh sestavin. Na potjo do končnega izdelka dobim rada take čudne prebliske, in v jed kaj dodam, kaj odvzamem. Tudi ta sladica je na koncu prišla popolnoma drugačna, kot sem si jo zamislila prvotno. Pecivo vsebuje domačo skuto in jogurt iz Lojtrce domačih ter breskve v kompotu. Recept je pripravljen za Lojtrco domačih pri Lidl Slovenija. Sestavine za testo: 6 jajc 6 - 7 žlic moke 5 žlic sladkorja pecilni prašek ščepec soli Sestavine za nadev: 400 g skute 1 jajce 1 dcl jogurta vanilijev strok 2 žlici sladkorja 4-5 polovic breskev iz kompota sok iz kompota muesli za posip Najprej si pripravimo maso za biskvit. Rumenjake s sladkorjem stepemo v gosto puhasto kremo, ki mora narasti vsaj za 4 x. Beljake stepemo posebej v sneg. Rumenjakovi kremi izmenično počasi vmešamo moko s pecilnim praškom in polovico snega beljakov. Drugo polovico snega vmešamo počasi z metlico ali lopatko. Pekač obložimo s papirjem za peko ali ga premažemo z maslom in na tanko potresemo z moko. Na dno pekača razporedinmo 3/4 mase za biskvit. Po masi za biskvit razporedimo nadev (vse sestavine za nadev enostavno z vilico dobro zmešamo) iz skute in na koščke narezane breskve iz kompota. Jaz sem 2 polovički narezala na majhne kockice, drugi polovički pa na tanke rezine. Po vrhu z žlico nanesemo preostalo maso za biskvit. Z vilico malo narahlo zorjemo po sestavinah, da se malo premešajo. Ne preveč. Pecivo pečemo na 180 stopinj, spodnje in zgornje grelo (na 2. izvodilu), približno pol ure. Po vročem pecivu polijemo približno 1 dcl soka iz kompota. Pokrijemo s krpo in pustimo, da se pecivo počasi ohladi. Tako bo pecivo lepo mehko in sočno.
10 Comments
Tamara
12/3/2019 21:17:10
Pozdravljeni, zanima me za kako velik pekač ustrezajo sestavine? Hvala
Reply
Nina
16/3/2019 17:14:22
A bi slo tudi z zamrznjenim sadjem?
Reply
Urška by 220 stopinj poševno
16/3/2019 18:03:48
Bi, če ni premokro sadje.
Reply
Nada
13/4/2020 12:08:17
Zanima me ali obstaja alternativa za skuto?
Reply
Mihaela
13/4/2020 22:01:57
Lepo prosim, deciliter se piše dl
Reply
Darinka
27/4/2020 17:41:57
Pozdravljeni. Zanomiv rec
Reply
Darinka
27/4/2020 17:45:10
...ept🙂. Mislite da bi se obnesla tudi katera druga moka? Hvala za objave.
Reply
Urška by 220 stopinj poševno
27/4/2020 18:13:27
Seveda bi. 😊
Reply
Sara
23/5/2020 08:59:45
Mene pa zanima, če nimaš jogurta ali lahko dam kislo smetano? Hvala
Reply
Urška by 220 stopinj poševno
23/5/2020 09:41:52
Lahko, ker ga je malo. Drugače je kisla smetana precej bolj mastna in se načeloma ne zamenjujeta povsod. Tukaj lahko.
Reply
Leave a Reply. |
to sem jaz, Urška220 STOPINJ POŠEVNO naša kuhinja, ki je vedno odprta. Arhiv
May 2026
|