Postopek priprave kefirja je zelo enostaven. Tukaj je opisan na kratko, ker vem, da večina ne bere člankov, z mnogo besedila. Če pa želite izvedeti še kaj več o kefirju, kako hraniti kefirjeva zrnca, kako jih pošiljati, kako ravnati s kefirjevimi zrnci, da nam ne pocrkajo, pa najdete več v naslednjem članku (KLIK): Kaj morate vedeti o "doktor" Kefirju? Sestavine: 2 dcl mleka za večji lešnik velika kefirjeva gobica KAKO PRIPRAVIMO MLEČNI KEFIR?
Če smo naredili več kefirja, kot ga lahko porabimo v istem dnevu, ga shranimo v neprodušno zaprte posodice. Hranimo ga lahko več dni, tednov, vendar se bo z daljšim časom zmanjševala zdravilna učinkovitost kefirja ter povečala kislost. KEFIR IZ KOKOSOVEGA, OVSENEGA, MANDLJEVEGA, RIŽEVEGA MLEKA Pripravite ga po istem postopku kot mlečni kefir živalskega izvora. Ker pa se bakterije hranijo izključno z laktozo, ki je v teh "mlekih" ni, morate gobico z bakterijami vsakih par dni nahraniti. To storite tako, da jo vsakih 5 dni potopite za 24 ur v navadno mleko, torej v mleko živalskega izvora, da se nahrani. Gobica bo v tem primeru veliko počasneje rasla. Okus kefirja je odvisen od:
|
dr. Kefir
POPUSTI (kode) za naše bralce:
Klikni na kupon in vpiši kodo:
Sledite objavam preko:O P O Z O R I L O ! Vse fotografije na tem blogu so last avtorja in jih ni dovoljeno kopirati, reproducirati in uporabljati brez avtorjeve privolitve. Vsakršna neupravičena uporaba bo kazensko in odškodninsko preganjana s strani avtorja. |